بازدید وزرای صنعت و نیرو از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه ناحیه نوآوری شریف

وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر نیرو، رئیس سازمان ملی استاندارد و معاون وزیر نفت با حضور در دانشگاه صنعتی شریف از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه ناحیه نوآوری شریف بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی؛ دکتر سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، مهندس علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو، دکتر مهدی اسلام‌پناه رئیس سازمان ملی استاندارد و دکتر وحیدرضا زیدی‌فرد معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، امروز سه شنبه ۳۰ آذرماه از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه ناحیه نوآوری شریف بازدید کردند و  با برخی از دستاوردهای فناورانه استادان و دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف آشنا شدند.
دکتر سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه شریف در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه گفت: تشکر می‌کنم از دانشگاه صنعتی شریف که به واسطه برگزاری این نمایشگاه، دستاوردهای استادان و دانشجویان خود را گرد هم آورده است. دستاوردهایی که اکثرا آماده ورود به بازار هستند و باید گسترش پیدا کنند.
وی در ادامه گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت توجه ویژه‌ای به شرکت‌های دانش بنیان دارد و هر سال در روز ملی صادرات، جوایز ویژه‌ای به صادرکنندگان نمونه اهدا می‌کند. به عنوان نمونه امسال به صورت خاص معیارهای انتخاب را تغییر داده و چندین شرکت دانش بنیان را در این ارزیابی شرکت داده‌ایم. خوشبختانه تاکنون از همین طریق، شرکت‌های خوبی را شناسایی و نسبت به صادرات محصولاتشان اقدامات حمایتی لازم را انجام داده‌ایم و همچنان این راه را ادامه خواهیم داد.
وزیر صنعت در پایان خاطرنشان کرد: من معتقدم اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی با فعالیت‌های دانش‌بنیان محقق خواهد شد.
مهندس علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو  نیز در پایان بازدید از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه شریف گفت: این نمایشگاه از نظر حجم کوچک است اما از نظر کیفیت، نمایشگاه بسیار خوبی بوده و ما می‌توانیم مدعی باشیم که این نمایشگاه؛ منتخب و برگزیده‌ای از مجموعه فناوری‌های مختلفی است که پژوهشگران جوان این دانشگاه پدیده‌های پژوهشی خود را در آن به نمایش گذاشتند.
وزیر نیرو گفت: ویژگی مهم این نمایشگاه نسبت به نمایشگاه‌هایی که قبلا در آن حضور داشتم این است که در این نمایشگاه اغلب فناوری‌ها وارد مرحله تجاری سازی شده و در واقع نمونه‌ها رشد خوبی داشته و چندین گام جلوتر هستند و امیدوارم این روند در سال‌های آینده هم ادامه داشته باشد و گام به گام شاهد حضور این عزیزان در بازارهای مصرفی دنیا باشیم.