امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه صنعتی شریف و گروه صنعتی انتخاب الکترونیک

تفاهم نامه همکاری در زمینه فناوری و نوآوری بین دانشگاه صنعتی شریف و گروه صنعتی انتخاب الکترونیک به‌منظور گسترش همکاری‌های مشترک، هم‌افزایی و بهره‌گیری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های طرفین امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی؛ ظهر امروز دوشنبه 6 دی‌ماه، در نشستی با حضور دکتر رسول جلیلی، سرپرست دانشگاه، دکتر محمدرضا موحدی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف همچنین ­محمدرضا دیانی، مدیرعامل گروه توسعه ­سرمایه‌گذاری انتخاب، ­امین منانی، رئیس هیئت مدیره شرکت­ گروه­ صنعتی­ انتخاب الکترونیک آرمان و دکتر محمدحسین فهیمی، مدیر عامل شرکت گروه ­صنعتی انتخاب ­الکترونیک آرمان، تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه صنعتی شریف و گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان، در زمینه فناوری و نوآوری منعقد شد.

در ابتدای مراسم ­محمدرضا دیانی مدیرعامل گروه توسعه ­سرمایه‌گذاری انتخاب ضمن معرفی ظرفیت‌های این شرکت افزود: به دنبال ایجاد یک جریان علمی تخصصی هستیم تا اقتصادهای دنیا را تحلیل کند.

وی در ادامه بر گسترش همکاری صنعت و دانشگاه و تجاری‌سازی ایده‌ها و دستاوردهای علمی تاکید کرد.

سپس دکتر جلیلی سرپرست دانشگاه شریف، تجاری‌سازی ایده‌های نوین و سرمایه‌های فکری دانشگاهی را ضرورتی جدی برای توسعه اقتصاد کشور عنوان کرد.

دکتر جلیلی ضمن ابراز خرسندی از همکاری مشترک دانشگاه صنعتی شریف و گروه صنعتی انتخاب این همکاری را فرصتی برای  بهره­‌گیری بهینه از توانمندی­‌ها و ظرفیت‌­های آموزشی، پژوهشی و فناوری در صنعت و بهینه‌سازی اقتصاد کشور دانست.

گفتنی است این تفاهم‌نامه به‌منظور توسعه همه جانبه همکاری­‌های علمی، پژوهشی و فناورانه و بهره­‌گیری از توانمندی­‌ها و ظرفیت‌های دانشگاه جهت انجام طرح­‌های تحقیقاتی و نوآورانه با هدف خلق فناوری­‌های دانش­‌بنیان و تجاری­‌سازی آنها، در حوزه­‌های مختلف مورد نیاز و علاقه انتخاب، از طریق استقرار دفتر فناوری ­و­ نوآوری انتخاب (اسنواتک) در مرکز نوآوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف به امضاء رسید.

شایان ذکر است این تفاهم‌نامه در 10 ماده تنظیم شده است و مدت آن 5 سال از زمان استقرار و آغاز به ­کار دفتر فناوری ­و ­نوآوری انتخاب (اسنواتک) در دانشگاه خواهد بود و این مدت تا دو دوره 5 ساله قابل تمدید است.